Dnešní akce zájezdů

Vyberte si zájezd s výraznou slevou:

od 6 420 Kč

TURECKO - Last Minute

od 16 120 Kč

KAPVERDY - Last Minute

od 9 900 Kč

KYPR - Last Minute

od 29 230 Kč

MALEDIVY - Last Minute

Maledivy letecky

Maledivy hotel

Země:

Maledivy

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 31 070 Kč

Turecko letecky

Turecko Hotel

Země:

Turecko

Délka:

od 5 dní

Cena:

od 8 520 Kč

Kypr letecky

Kypr Hotel

Země:

Kypr

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 12 490 Kč

Kapverdy letecky

Kapverdské ostrovy

Země:

Kapverdské o.

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 18 690 Kč

Ostrov Sal - Kapverdské ostrovy (Kapverdy) - Dovolená a Zájezdy

Ostrov Sal, ležící na Kapverdských ostrovech, je nejživější a turisticky nejoblíbenější destinací celých Kapverd. Křišťálově čisté moře, kilometry pláží s bílým pískem a desítky příležitostí k vyzkoušení některého z vodních sportů – jen pár základní lákadel ostrova Sal.

Ostrov Sal - Kapverdské ostrovy (Kapverdy) - Dovolená a Zájezdy

KAPVERDY

Last Minute

od 17 690 Kč

KAPVERDY

Last Minute

od 17 690 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Představení ostrova Sal

Ve zkratce řečeno se jedná o nejlepší možné letovisko, pro strávení dovolené na Kapverdských ostrovech. Na ostrově nachází obrovské solné jezero, můžete navštívit vrchol vyhaslé sopky nebo se vydat za nádherným výhledem vysokých kopců. Pod mořskou hladinou panuje velmi čilý život – tisíce barevných tropických ryb, delfíni a plavající mořské želvy. Moře je průzračně čisté a písčité pláže jsou pravidelně udržovány.

TIP:  Podívejte se na Mapa Kapverdské ostrovy - poloha ostrovů

Veliké množství návštěvníků míří na ostrov Sal především za vodními sporty. Moře nabízí windsurfing, potápění, kite surfing, vodní lyžování, mořský rybolov, půjčovny vodních skůtrů a mnohé další. Vše si lze vyzkoušet za doprovodu zkušeného instruktora. Samozřejmostí je pohodové koupání v moři a odpočinkové opalování na plážích.

Noční život se odehrává v desítkách místních restaurací, na hotelových terasách a mnozí turisté je tráví procházkami po okolí.

Velikou výhodou je letiště, které se nachází přímo uprostřed ostrova. To zajišťuje velmi snadnou a pohodlnou dopravu na ostorov i zpět.

Především moře a příroda

I když se jedná o geologicky velmi starý ostrov, žádné významné památky se zde nenacházejí. Ostrov Sal byl objeven až v roce 1460 portugalskými mořeplavci. Zábavu návštěvníkům zajišťuje především moře, vodní sporty, pláže a okolní příroda.

K moři i v zimních měsících

Kapverdské ostrovy, i ostrov Sal, je možné navštívit po celý rok. V zimních měsích je průměrná teplota dokonce až o 10°C vyšší, než na Kanárských ostrovech. Prosinec 25°C, Leden 24°C, Únor 24°C.

KAPVERDY

Last Minute

od 17 690 Kč

KAPVERDY

Last Minute

od 17 690 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Názory turistů na ostrov Sal

Ostrov Sal je nejen velmi oblíbený mezi českými návštěvníky, ale i po celém světě. Co si o něm myslí lidé, kteří jej již navštívili?

Z mého pohledu je mezi ostrovem Sal a ostrovem Santiago veliký rozdíl. Tyto dva ostrovy mají naprosto rozdílnou přírodu, pláže i moře. Ostrov Sal u mě vítězí. Svým zaměřením je jednoznačně orientovaný na turistický ruch a návštěvníkům toho může hodně nabídnout. Na plážích a ve městě potkáváte stovky nadšených turistů, kteří si zde užívají dovolenou a i mnoho lidí, kteří cestují na vlastní pěst. Ostrov Sal jsem si skutečně zamiloval. Překrásné písčité pláže. Čisté moře. Restauarce, kavárny a bary. Velmi příjemní lidé. Pokud by jsem se něčemu ale příště vyhnul, tak je to návštěva Praia (pozn. Praia je hlavní město Kapverdských ostrovů). Nemá ani zdaleka tak pěkné pláže a ani samotné město nenabízí tolik možností pro návštěvníky, jako ostrov Sal.

# William S., Essex, Anglie

Naše dovolená byla naprosto báječná! Společně s manželem jsme si dovolenou naprosto užívali. Každý den jsme vyráželi na úplně nové pláže a vždy jsme našli volné místo jen pro nás. Celý ostrov je úchvatný, ale podle našich zkušeností je nejlepší východní část pobřeží. Severní část ostrova byla během naší návštěvy sice trochu větrná, ale i tak jsme si ji velmi užili.

# Michell R., New York, USA

Z naše pohledu se jednalo o zatím nejlepší dovolenou. Vůbec nechápu, proč by někdo měl v zimě vyrazit na dovolenou jinam, než na ostrov Sal. Ubytování i místní restaurace byly na velmi vysoké úrovni. Stejně tak jsme si perfektně užili nádherné pláže a teplé moře. Při pobytu jsme měli pocit, jako by nás celý ostrov vtáhl do sebe a my se stali jeho součástí. Nezapomenutelně výborná dovolená.

# Evelyn M., Berlín, Německo

KAPVERDY

Last Minute

od 17 690 Kč

KAPVERDY

Last Minute

od 17 690 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Kapverdské ostrovy...

 • písčité čisté pláže
 • teplo po celý rok
 • exotická příroda
 • luxusní a moderní hotely

Nejoblíbenější aktivity

 • koupání, opalování, pláže
 • windsurfing, potápění
 • projížďky s průvodcem
 • plachtění po moři a plavby

Dobré vědět předem

 • je potřeba vízum
 • vzít své léky s sebou
 • karty - VISA, MasterCard
 • ostrov Sal - nej volba

Hlavní letoviska

(2010 - 2022)