Dnešní akce zájezdů

Vyberte si zájezd s výraznou slevou:

od 6 420 Kč

TURECKO - Last Minute

od 16 120 Kč

KAPVERDY - Last Minute

od 9 900 Kč

KYPR - Last Minute

od 29 230 Kč

MALEDIVY - Last Minute

Maledivy letecky

Maledivy hotel

Země:

Maledivy

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 31 070 Kč

Turecko letecky

Turecko Hotel

Země:

Turecko

Délka:

od 5 dní

Cena:

od 8 520 Kč

Kypr letecky

Kypr Hotel

Země:

Kypr

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 12 490 Kč

Kapverdy letecky

Kapverdské ostrovy

Země:

Kapverdské o.

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 18 690 Kč

Larnaca - Larnaka Letovisko - Kypr Dovolená a Zájezdy

Larnaca je jediným místem z kyperských letovisek, které se může pyšnit památkami a historií. Místem pro rodinnou dovolenou je spíše Protaras. Pokud naopak hledáte rušný noční život a aktivní dovolenou, vydejte se do Ayia Napa.

Larnaca - Larnaka Letovisko - Kypr Dovolená a Zájezdy

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Čím vás Larnaca nadchne

Přímo v Larnace se nachází veliké mezinárodní letiště, na které přilétá většina návštěvníků Kypru. Samotné letovisko je tedy velmi lehce dostupné. Larnaca zároveň patří mezi nejstarší města na Kypru a může tak nabídnout spoustu památek a i slavných historických osobností. Podél pobřeží se táhne dlouhá promenáda a u pobřeží často kotví luxusní jachty.

TIP:  Podívejte se na Mapa Kypru - poloha letovisek

Historie a památky Larnaca

Nejznámější památkou je The Church of Lazarus, který byl postaven svatým Lazarusem. Ten byl na tomto místě i pochován a na jeho hrobě je vytesáno "Zde leží biskup Lazarus, přítel Ježíšův". Jen pouhé tři kilometry od města, na břehu solného jezera je postavena mešita Hala Sultan Tekke. Podle historických zdrojů zde leží pěstounka proroka Mohammeda. Další zajímavostí je Larnacký hrad, který zde byl postaven Turky již v roce 1965 a v současnosti slouží jako muzeum. V těsné blízkosti města se táhne i akvadukt The Kamares, který je v noci krásně nasvícený.

Krásná přírod a místa k navštívení

Pokud se vydáte do mešity Hala Sultan Tekke, narazíte před ní na veliké solné jezero. Celou zimu je naplněno vodou, ale v letních měsících zcela vysychá a povrch pokrytý jen solí stojí za procházku.

Jen malý kousek od jezera se nachází jeskyně Ayia Phaneromeni . Ty sloužili k magickým obřadům, chodily zde dívky prosit bohy o bezpečí jejich manželů, kteří byli ve válce nebo na moři a zároveň je s tímto místem spojena spousta příběhů a pověr.

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Aktivně, sportovně a užívání si

Přímo v Larnacu se nachází vrak lodě, který byl zařazen mezi TOP 10 nejzajímavějších míst pro potápění. V některé z potápěčských základen může naprosto každý projít základním výcvikem a poté se vydat pod mořskou hladinu.

Larnaca nespí a snaží se z historického města udělat moderní letovisko. Díky tomu ve městě v poslední době vyrostla spousta barů, nočních podniků, diskoték a noční život je na vzestupu. Pokud rádi něco podniknete i večer, Larnaca vám má co nabídnout.

Atmosféra a dojem z Larnacy

Podél celého pobřeží jsou překrásné písčité pláže a čisté moře. Ve městě se nachází výborné restaurace a i hlavní promenáda nabízí dostatek krámků, stánků a jiných atrakcí. Celé město bylo ovšem vždy spojeno s historií.

Proto je vhodné spíše pro ty, kteří kromě opalování se a koupání se chtějí poznávat i okolí a nechat se okouzlit starou historií. Pokud chcete pouze moře a pláže, lepší volbou budou ostatní letoviska, která se na tyto aktivity zcela soustředí. Výběrem Larnacy ovšem chybu neudělá nikdo.

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Když se řekne Kypr ...

 • ostrov ve Středozemním moři
 • písčité pláže a čisté moře
 • bohatá historie a památky
 • velmi kvalitní služby

Nejoblíbenější aktivity

 • pláže - opalování a koupání
 • potápění a podmořský život
 • windsurfing, vodní lyže
 • procházky a tůry přírodou

Proč navštívit Kypr

 • dostupné ceny zájezdů
 • široká nabídka Last Minute
 • slevové akce pro seniory
 • člen EU - euro, ne vízum

Hlavní letoviska

(2010 - 2022)