Dnešní akce zájezdů

Vyberte si zájezd s výraznou slevou:

od 6 420 Kč

TURECKO - Last Minute

od 16 120 Kč

KAPVERDY - Last Minute

od 9 900 Kč

KYPR - Last Minute

od 29 230 Kč

MALEDIVY - Last Minute

Maledivy letecky

Maledivy hotel

Země:

Maledivy

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 31 070 Kč

Turecko letecky

Turecko Hotel

Země:

Turecko

Délka:

od 5 dní

Cena:

od 8 520 Kč

Kypr letecky

Kypr Hotel

Země:

Kypr

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 12 490 Kč

Kapverdy letecky

Kapverdské ostrovy

Země:

Kapverdské o.

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 18 690 Kč

Paphos (Pafos) Letovisko - Kypr Dovolená a Zájezdy

Kyperský Paphos je opředený spoustou pověstí a atmosféru dotváří mnohé historické památky. Údajně se zde měla narodit Aphrodite, bohyně lásky. V žádném případě se ale nezapomíná na písčité upravené pláže a krásné moře, které ke Kypru neodmyslitelně patří.

Paphos (Pafos) Letovisko - Kypr Dovolená a Zájezdy

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Tvář a podmínky na Paphos

Letovisko je velmi oblíbené pro jednoduchou dostupnost přes blízké letiště. Rozvoji velmi pomáhá i vláda, která do Paphosu investuje velmi mnoho financí. Díky tomu zde rostou neskutečnou rychlostí nové hotely, restaurace a služby pro turisty.

Paphos je taktéž známý jako obchodní centrum. Ve městě se nachází spousta stánků i celých tržišť. Jedno je dokonce zastřešené a na mnohem vyšší úrovni. Rozhodně stojí za návštěvu.

TIP:  Podívejte se na Mapa Kypru - poloha letovisek

Užívání si a aktivní pobyt

Na pobřeží města se rozprostírají překrásné písčité a pravidelně udržované pláže. Pokud budete chtít najít koutek jen pro sebe, vyplatí se vydat kousek za město. Místní moře velmi často slouží potápěčům a windsurferům.

Hlavním místem, okolo kterého se točí veškerý ruch města, je hlavní přístav. Při návštěvě mohou turisté obdivovat luxusní jachty, výletní lodě a plachetnice. V okolí je k nalezení nejvíce barů, restaurací a diskoték soustředěných na jednom místě, vhodných pro volný večer. Zbytek města si žije převážně poklidným a pohodovým životem.

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Potápění i umění

Malý kousek za městem z moře vystupují obrovské balvany a skály. Toto místo je velmi oblíbené pro bohatý podmořský život. Ostatně potápění ve zdejším moři může vyzkoušet skutečně každý. I úplný začátečník. Stačí navštívit jednu z potápěčských základen a domluvit si základní lekce ukončené potápěním v moři

Čtyři kilometry severně od Paphosu se nachází Great Wall of Lempa, veliké centrum kde se střetávají umělci z místních uměleckých škol a předvádějí své umění. Místo má jedinečnou a kouzelnou atmosféru.

Atrakce a historická část

V blízkosti moderního centra Paphosu se nachází historický Acropolis, který do dnešních dnů slouží pro pořádání koncertů a kulturní akce. Při návštěvě mohou turisté obdivovat jak překrásnou stavbu, tak i při troše štěstí narazit na právě probíhající představení nebo koncert.

Po obříma korunami pistáciovníků se nachází vchod do podzemních katakomb. Příjemný chládek bude je velmi příjemnou změnou a při návštěvě můžete obdivovat malby a fresky pocházející ze 13. století.

Přibližně 300 metrů od přístavu se nacházejí na zemi mozaiky z poskládané z barevných kamínků. Celá série znázorňuje Paphose a s ním spjaté události.

Necelé tři kilometry od města se nachází Hrobky králů, ve který ve skutečnosti žádný král pohřben nikdy nebyl. Své jméno hrobky získaly především díky dominantním vzhledu. Výborné místo pro procházku místní přírodou zakončenou jeho prohlídkou a návratem zpět do ruchu přímořského letoviska.

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

KYPR

Last Minute

od 9 990 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Když se řekne Kypr ...

 • ostrov ve Středozemním moři
 • písčité pláže a čisté moře
 • bohatá historie a památky
 • velmi kvalitní služby

Nejoblíbenější aktivity

 • pláže - opalování a koupání
 • potápění a podmořský život
 • windsurfing, vodní lyže
 • procházky a tůry přírodou

Proč navštívit Kypr

 • dostupné ceny zájezdů
 • široká nabídka Last Minute
 • slevové akce pro seniory
 • člen EU - euro, ne vízum

Hlavní letoviska

(2010 - 2022)