Dnešní akce zájezdů

Vyberte si zájezd s výraznou slevou:

od 6 420 Kč

TURECKO - Last Minute

od 16 120 Kč

KAPVERDY - Last Minute

od 9 900 Kč

KYPR - Last Minute

od 29 230 Kč

MALEDIVY - Last Minute

Maledivy letecky

Maledivy hotel

Země:

Maledivy

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 31 070 Kč

Turecko letecky

Turecko Hotel

Země:

Turecko

Délka:

od 5 dní

Cena:

od 8 520 Kč

Kypr letecky

Kypr Hotel

Země:

Kypr

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 12 490 Kč

Kapverdy letecky

Kapverdské ostrovy

Země:

Kapverdské o.

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 18 690 Kč

Maledivy - Rady a Tipy

Maledivy nepatří v žádném případě mezi nejlevnější destinace. Během pobytu jen velmi zřídka narazíte na turisty cestující na vlastní pěst. Maledivy jsou zemí pro návštěvníky, kteří chtějí dokonalou dovolenou s co nejlepšími službami.

Maledivy - Rady a Tipy

MALEDIVY

Last Minute

od 29 900 Kč

MALEDIVY

Last Minute

od 29 900 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Peníze, měna a platby

Měna – oficiální Maledivskou měnou je rufiya, která je rozdělena na sto larees. V restauracích a hotelech je ale naprosto běžné používat k placení dolary a eura.

Platební karty – Maledivy patří mezi turisticky velmi vyspělé destinace. V naprosto každé restauraci, baru a hotelu je možné k platbě použít platební karty VISA a MasterCard.

Bankomaty – jsou k nalezení pouze v oblasti Male. V ostatních lokalitách je potřeba spoléhat na hotovost, platební karty a případně výběr v některé z bank. Na pouliční bankomaty zde nenarazíme.

Spropitné – v naprosté většině restaurací, barů a kaváren je 10% spropitné automaticky připočteno k účtu. V takovém případě není zvykem dávat další peníze. Výjimkou jsou lidé, kteří vám pomáhají se zavazadly, nebo hotelový personál. Běžnou cenou je 1$ za jeden batoh nebo kufr, případně 5$ -10$ za poskytnutou službu od hotelového personálu.

Hotovost – naprosto celý pobyt je možný absolvovat bez hotovosti – vše lze zaplatit kartou. Pár dolarů se může ovšem hodit například na zmrzlinu nebo jako spropitné pro personál.

Bezpečnost a zdraví

Bezpečnost – jen velmi těžce si lze představit bezpečnější zemi než Maledivy. Během pobytu je pouze potřeba dávat pozor na své osobní věci proti kapsářům, kterým se ostatně nevyhneme v žádné zemi.

Zdraví – během dovolené nehrozí žádná zvýšená rizika. Jediné nepříjemnosti může způsobit sluníčko. Proto je potřeba vždy používat opalovací krém a pokrývku hlavy. Návštěvníkům se doporučuje být především opatrní při opalování na plážích, dlouhých výletech po okolí a při vodních sportech jako je například šnorchlování, kdy jsouzejména záda neustále vystavena slunečním paprskům.

Lékařská péče – všechny resorty mají vlastního lékaře, který je k dispozici jen a pouze turistům. V případě potíží jej můžete navštívit přímo v ordinaci, nebo si jej zavolat do hotelu – je potřeba počítat s poplatkem.

MALEDIVY

Last Minute

od 29 900 Kč

MALEDIVY

Last Minute

od 29 900 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Dovolená na Maledivách

V moři – během koupání a potápění především pozor na mořské proudy, které vás mohou odnést daleko od pláže. Stejně tak během šnorchlování neplavte příliš daleko od lodě.

Palmy a ořechy – velmi netradičním a až úsměvným poraněním může být padající ořech z palmy. Ty zpravidla váží i více než 3 Kg a padají z výšky až 10 metrů. I když je velmi lákavé lehnout si přímo pod mohutnou palmu a užívat si stín, vždy myslete i na toto riziko.

Sasanky – tyto krásné barevné podmořské rostliny mohou být velmi zrádné. V případě dotyku postižené místo může pálit a svědit. Klasickým postupem je zasaženou část namočit do octu.

Korály – jsou velmi ostré a hrozí velmi nepříjemné poranění - především na chodidlech. I když jsou řezné ranky velmi malé, mohou se nepříjemně dlouho léčit.

Žraloci – v okolních mořích se nacházejí spousty druhů žraloků. O místní turisty nejeví veliký zájem a konzumují pouze svoji přirozenou potravu, která je pro ně jednodušeji dostupná a i chutnější. Se žralokem se mohou nejčastěji setkat potápěči dále na moři – v takovém případě se radí je neprovokovat. Sami veliký zájem o podmořské návštěvníky jevit nebudou.

Víza

Víza – pro cestu na Maledivy je potřeba pouze platný cestovní pas (který bude platný i při odjezdu) a dostatečné finanční prostředky. Vízum není potřeba.

MALEDIVY

Last Minute

od 29 900 Kč

MALEDIVY

Last Minute

od 29 900 Kč

(zbývá posledních 12 Last Minute zájezdů)

Maledivy mají...

 • bílé písčité pláže
 • křišťálově čisté moře
 • bohatý podmořský život
 • exotickou přírodu

Nejoblíběnější aktivity

 • potápění a šnorchlování
 • vodní skůtry, vodní lyže
 • opalování, koupání
 • windsurfing, kite surfing

Výhody Malediv

 • není potřeba vízum
 • široká nabídka zájezdů
 • mnoho Last Minute
 • jsou turisticky zaměřené

Hlavní Atoly

(2010 - 2024)