Dnešní akce zájezdů

Vyberte si zájezd s výraznou slevou:

od 6 420 Kč

TURECKO - Last Minute

od 16 120 Kč

KAPVERDY - Last Minute

od 9 900 Kč

KYPR - Last Minute

od 29 230 Kč

MALEDIVY - Last Minute

Maledivy letecky

Maledivy hotel

Země:

Maledivy

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 31 070 Kč

Turecko letecky

Turecko Hotel

Země:

Turecko

Délka:

od 5 dní

Cena:

od 8 520 Kč

Kypr letecky

Kypr Hotel

Země:

Kypr

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 12 490 Kč

Kapverdy letecky

Kapverdské ostrovy

Země:

Kapverdské o.

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 18 690 Kč

Antalya - Turecko Dovolená a Zájezdy

Antalya je velmi krásné turecké letovisko, které je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a mladé páry. Jeho pobřeží nabízí krásné koupání a mnoho vodních sportů. Blízká hora Taurus skrývá exotické klenoty v podobě přírodních vodopádů a mnohých dalších pěkných lokací k výletům. V těsné blízkosti Antalya leží několik ostrovů, na které se můžete vydat v rámci poznávacích plaveb. Z paluby lodě uvidíte nádhernou přírodu a loď i zakotví u ostrovů ke koupání a odpočinku. Samotné Antalya je svými službami na evropské úrovni, nabízí krásné hotely, restaurace s místním i evropským jídlem a turistická centra mají v nabídky desítky výletů, plaveb, poznávacích prohlídek a i adrenalinových akcí.

Antalya - Turecko Dovolená a Zájezdy

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Koupání v Antalya a na blízkých ostrovech

Pobřeží Antalya je pokryto pískem a jeho břehy omílá průhledně čisté tyrkysové moře. Pobřeží je rozděleno na mnoho částí, kdy každá tvoří oddělenou pláž. Můžete si pronajmout lehátko se slunečníkem nebo si i přinést svojí vlastní deku. Celé pobřeží je chráněno horou Taurus, která se tyčí nad městem Antalya i jeho okolím. Zadrží většinu větrů a nepříznivého počasí, které by jinak mířilo tímto směrem. Zároveň nabízí exotickou přírodu plnou vodopádů a lokalit vhodných k výletům.

Přímo na pláži si můžete pronajmout například vodní skútr nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů. V blízkém okolí se nacházejí potápěčské základny, kde si můžete sjednat šnorchlování s instruktorem pro úplné začátečníky. Nebo se naučit potápět v mělkých vodách místního moře. Nedoporučujeme pouze sedět v Antalya. Ale vydat se na některou z plaveb, která Vás zavede na blízké neobydlené ostrovy. Součástí je zakotvení u zajímavých míst jako jsou vodopády či jeskyně a dostatek času na koupání v nedotčené přírodě těchto exotických ostrovů.

Exotická příroda přímo v Antalya

Každému doporučujeme alespoň jedno odpoledne zasvětit výletu do exotického vnitrozemí za přírodními vodopády. Můžete zvolit například Kursunlu. Přírodní řeka volně padá z útesů a tvoří jezírka průzračné studené vody, která je vhodná i ke koupání. Vodopády Duden mají dvě části. První je skryta v džungli a můžete se za nimi vydat společně s průvodcem. Druhá část končí těsně u moře, kde řeka padá z útesu a nabízí fantastickou podívanou.

Do exotické turecké přírody se můžete vydat i formou Safari Jeep (celodenní výlet), na koních či oslech (půldenní výlet) nebo si můžete zapůjčit čtyřkolky a vydat se do vzdálenějších oblastí. A třeba i vyrazit na offroad jízdu do přírody (individuální délka). Místní turistická střediska nabízejí sjíždění řeky na raftech a krátké výlety na kolech.

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Historické památky a poznání okolí

Historie Antalya začíná 200 před naším letopočtem a staletí zde zanechala spoustu památek i historicky důležitých míst. Doporučujeme navštívit samotné historické centrum města, které je velmi romantické především při západu slunce. V blízkosti města se nachází Yat Limanı, starý přístav, který byl postaven na Římské éry a je doposud obehnán pevnými hradbami. Rovněž se nabízí slavný minaret Yivli, městská věž s hodinami Saat Kulesi z dob Otomanské říše a turisty velmi oblíbená věž Hıdırlık Kulesi, ze které je rozhled nad celou zátokou a i blízkým přístavem. Takové fotky Vám bude závidět naprosto každý!

Tipy na aktivity v Antalya - Nenechte si ujít

Turecko patří k nejlevnějším turistickým destinacím. Rozhodně doporučujeme, aby jste si každý den zpestřili nějakým zážitkem, výletem nebo plavbou na ostrov. Navštivte jedno z místních turistických středisek a rezervujte si zážitky přímo na místě. A to vše za velmi rozumné ceny. Níže přikládáme jen krátký seznam toho, co lze v Antalya zažít.

 • pláže - překrásné pláže přímo v Antalya a i na blízkých ostrovech
 • Aspendos - časy nedotčené divadlo z dob Říma, úchvatná stavba
 • vnitrozemí - na čtyřkolkách, koních nebo v Safari Jeepu s průvodcem
 • pod hladinu moře - šnorchlování pro začátečníky a i kurzy potápění
 • centrum - historická část města, velmi zachovalá a stále obydlená
 • vodopády - výlet do exotického vnitrozemí za vodopády
 • rafty - sjíždění řeky v divoké turecké přírodě s průvodcem
 • festivaly - Antalya každý rok pořádá 8 hudebních festivalů
 • plavby - plavby rychlým člunem na blízké ostrovy, koupání a poznání
 • atrakce - zoo, delfíní park, podmořské akvárium a vodní park
 • Termessos - antické ruiny města obklopené tureckou divokou přírodou

Vydejte se na levnou dovolenou do Antalya

Zaujala Vás exotická příroda, bohatá historie a spousta volnočasových aktivit v Antalya? Podívejte se na nabídky zájezdů do Turecka pro dnešní den. Klikněte na tlačítko. Přednostně se Vám zobrazí Last Minute nabídky, u kterých můžete ušetřit až 50% z ceny zájezdu. Klikněte a rezervujte ještě dnes.

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Turecká lákadla

 • čisté pláže s bílým pískem
 • tyrkysově průhledné moře
 • pod hladinou - želvy, delfíni
 • exotická příroda, historie

Nenechejte si ujít

 • výlety na opuštěné ostrovy
 • exotická příroda, vodopády
 • zachovalé památky
 • turecké lázně, tradiční jídlo

Výhody Turecka

 • velmi levné, i Last Minute
 • sezóna Květen až Říjen
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • teplé moře 25°C až 27°C
(2010 - 2024)