Dnešní akce zájezdů

Vyberte si zájezd s výraznou slevou:

od 6 420 Kč

TURECKO - Last Minute

od 16 120 Kč

KAPVERDY - Last Minute

od 9 900 Kč

KYPR - Last Minute

od 29 230 Kč

MALEDIVY - Last Minute

Maledivy letecky

Maledivy hotel

Země:

Maledivy

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 31 070 Kč

Turecko letecky

Turecko Hotel

Země:

Turecko

Délka:

od 5 dní

Cena:

od 8 520 Kč

Kypr letecky

Kypr Hotel

Země:

Kypr

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 12 490 Kč

Kapverdy letecky

Kapverdské ostrovy

Země:

Kapverdské o.

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 18 690 Kč

Fethiye - Turecko Dovolená a Zájezdy

Fethiye je velké a velmi členité letovisko. Skládá se z více než 5 zálivů, kdy každý má své vlastní oddělené písčité pláže, průhledně čisté moře a mnoho vodních atrakcí. Město Fethiye se skládá ze dvou částí - historická část plná památek a moderní část, kde naleznete desítky nových hotelů, apartmánů, restaurací s evropským jídelníčkem a služeb, které jsou na středoevropské úrovni. Pokud budete mít již dost koupání a budete chtít vyrazit za poznáním, Fethiye nabízí desítky památek a historicky důležitých míst. Samozřejmostí jsou i výlety na lodi či výlety do vnitrozemí do exotické přírody s průvodci.

Fethiye - Turecko Dovolená a Zájezdy

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Zátoky, pláže, koupání a odpočinkové sporty

Mezi nejkrásnější a turisticky nenavštěvovanější zátoky v Fethiye patří Aksazlar, Samanlık, Kuleli a Boncuklu. Nápor turistů je tak rozdělený do více míst a nebudete trávit dovolenou s tisíci dalšími lidmi na jedné pláži. Dokonce i v samotných zátokách jsou pláže od sebe odděleny a každý si tak může najít trochu soukromí jen pro sebe. Pláže jsou pouze písčité bez kamenů. Moře je v celém Fethiye průzračně čisté a pod hladinou můžete pozorovat hejna pestrobarevných ryb. Některé části pláží jsou placené a je nutné si zaplatit za lehátko se slunečníkem. Ale pouze pár kroků vedle se vždy najde pláž, která je veřejně přístupná a můžete si zde roztáhnout deku zcela zdarma.

Nemusíte ale zůstat jen u pasivního ležení na pláží. Přímo na místě si můžete pronajmout vodní skútr a podívat se dál od břehu. Místní turistické agentury nabízejí odpolední plavby lodí na blízké ostrovy spojené s koupáním a prohlídkou exotické přírody. Pro začátečníky se nabízí šnorchlování a pozorování živého podmořského života, zkušenější (odvážnější) se mohou vydat potápět na širé moře s instruktorem.

Neméně zajímavá je i exotická příroda ve vnitrozemí. K dispozici jsou půldenní výlety na koních a celodenní výlety (10 hodin) formou Safari Jeep. V neposlední řadě můžete navštívit i historicky důležitá místa a památky. Ve večerních hodinách můžete dlouho do noci sedět v restauračních zahrádkách nebo pobřežních barech. Noční život je zde nicméně velmi klidný a při spánku nebudete rušeni.

Památky v Fethiye a výlety za poznáním

Historie Fethiye začíná již v 5 stoletím před naším letopočtem a k její historii se vážou i tak důležitá jména jako je například Alexandr Veliký. Turistické stánky přímo na místě nabízejí velmi levné prohlídky, které Vás zavedou k nejzajímavějším místům. Vždy doporučujeme využít služeb průvodce, jednak jsou tyto služby levné, ale zároveň Vám průvodce ukáže historické zajímavosti, o které by jste sami přišli.

Při prohlídkách si rozhodně nenechejte ujít staré město a jeho centrum. Pokud jste fyzicky zdatnější, tak se můžete vydat na cestu do kopců ke kamenným hrobkám, odkud je báječný rozhled na všechny zátoky a i samotné Fethiye. Takové fotky Vám bude závidět naprosto každý! V těsné blízkosti leží Kayaköy (vesnice Kaya), které bylo po válce v roce 1923 opuštěno všemi obyvateli a stalo se městem duchů. Velmi pěkné je rovněž antické divadlo, které za staletí obrostlo zeleným mechem a má romantický nádech. List památek a historicky zajímavých míst je ve Fethiye prakticky nekonečný.

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Kam se ve Fethiye vydat - Co si nenechat ujít

Jen velmi těžce se vybírá krátký seznam aktivit, když Fethiye nabízí takovou spoustu aktivit. Rozhodně si nenechejte ujít plavbu na rychlém člunu na některý z 12 blízkých ostrovů. Rovněž doporučujeme se vydat do hor nad město ke kamenným hrobkám, odkud je úchvatný rozhled. Každé odpoledne si můžete zkrátka ozvláštnit a zažít nezapomenutelné zážitky. Všechny výlety a případné prohlídky s průvodci jsou velmi levné a prakticky každý turista si ve Fethiye může dopřát alespoň pár mimořádných zážitků.

 • pláže - Fethiye má více než 5 zálivů a nespočet písčitý pláží, čisté moře
 • vodní vyžití - jízda na skútru, šnorchlování, potápění a škola surfování
 • plavby - plavby lodí do Modré laguny, na blízký ostrov a za poznáním
 • výlety - do exotické přírody na koních nebo formou Safari Jeep
 • kamenné hrobky - úžasný rozhled na celou oblastí Fethiye
 • Kayaköy - vesnice, která byla skoro před 100 lety zcela opuštěna
 • Butterfly Valley - výlet na lodi do překrásného údolí motýlů
 • 12 ostrovů - v těsné blízkosti se nachází 12 ostrovů, výlety, koupání
 • muzeum - provede Vás všemi civilizacemi, které zde za 25 století žily
 • staré město - zachovalé stavby, do dnešních dnů stále obydlené

Máte zájem o levný zájezd do Fethiye?

Líbí se Vám představa, že by jste se vydali na dovolenou do překrásné Fethiye? Klikněte na tlačítko a podívejte se, jaké jsou dnes v nabídce zájezdy do Turecka. Na prvních místech se Vám zobrazí levné Last Minute zájezdy, které jsou prodávány se slevou až 50%. Udělejte svoji rezervaci ještě dnes, místa rychle ubývají.

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Turecká lákadla

 • čisté pláže s bílým pískem
 • tyrkysově průhledné moře
 • pod hladinou - želvy, delfíni
 • exotická příroda, historie

Nenechejte si ujít

 • výlety na opuštěné ostrovy
 • exotická příroda, vodopády
 • zachovalé památky
 • turecké lázně, tradiční jídlo

Výhody Turecka

 • velmi levné, i Last Minute
 • sezóna Květen až Říjen
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • teplé moře 25°C až 27°C
(2010 - 2024)