Dnešní akce zájezdů

Vyberte si zájezd s výraznou slevou:

od 6 420 Kč

TURECKO - Last Minute

od 16 120 Kč

KAPVERDY - Last Minute

od 9 900 Kč

KYPR - Last Minute

od 29 230 Kč

MALEDIVY - Last Minute

Maledivy letecky

Maledivy hotel

Země:

Maledivy

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 31 070 Kč

Turecko letecky

Turecko Hotel

Země:

Turecko

Délka:

od 5 dní

Cena:

od 8 520 Kč

Kypr letecky

Kypr Hotel

Země:

Kypr

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 12 490 Kč

Kapverdy letecky

Kapverdské ostrovy

Země:

Kapverdské o.

Délka:

od 8 dní

Cena:

od 18 690 Kč

Istanbul - Turecko Levné Poznávací Zájezdy

Istanbul je jedním z nejvíce navštěvovaných měst celého světa v rámci poznávacích zájezdů. U všech leteckých dopravců nalezete přímé spojení Praha - Istanbul. Let trvá necelých 10 hodin a letiště se nachází v samém srdci města. Ihned po příletu se velmi rychle dostanete do jednoho z tisíce místních hotelů a vaše dovolená může začít. Turisté zde míří ze dvou důvodů. Prvním jsou poznávací zájezdy za bohatou historií. Druhým důvodem je odpočinek ve světově vyhlášených lázních a koupelích a nakupování v moderním centru. Doporučujeme zkombinovat oba dva přístupy a kromě poznání si i dokonale odpočinout.

Istanbul - Turecko Levné Poznávací Zájezdy

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Historická část a památku v Istanbulu

Istanbul měl status hlavního města Byzantské a Otomanské říše. Ve městě se nachází nespočet památek a jejich seznam je nekonečný. Turisty nejlépe hodnocenými lokacemi jsou Hagia Sophia (dříve kostel, nyní muzeum), Topkapı (překrásně zdobený palác s historií), Sultan Ahmet Camii (modrá mešita, stále využívána), Basilica Cistern (podzemní hala ve stylu paláce, dříve sloužila pro uchování vody) nebo případně i Hippodrome, jehož stavba trvala více než 110 let.

Pokud se chystáte do Istanbulu za poznáním historie, tak Vám doporučujeme zakoupit zájezd s průvodcem. Případně si přímo na místě zakoupit turistický balíček, kde budete provedeni všemi zajímavými místy. Město je velmi rozlehlé a pro cizince není jednoduché se v něm orientovat. Za asistence průvodce stihnete navštívit mnohonásobně více památek a zajímavých míst, než kolik by se Vám podařilo najít za asistence kapesního průvodce. Ceny průvodců a turistických balíčků jsou velmi levné, doporučujeme.

Moderní Istanbul - Lázně, odpočinek a nakupování

V posledních letech se Istanbul stal synonymem pro nakupování. Vyrostlo zde mnoho obřích nákupních středisek (Akmerkez, Istinye Park, Kanyon, City’s...) a sjíždějí se sem lidé z celého světa jen za nákupy. Jistě svoji dovolenou nebo zájezd nechcete strávit po nákupních centrech, proto Vám doporučíme shlédnou alespoň Akmerkez (10:00 - 22:00). V roce 2010 bylo vyhlášeno největším nákupním centrem na celém světě. Nemáte rádi moderní nakupování? Vydejte se do Grand Bazar. Jedná se o veliké tržiště, které se za posledních 500 let vůbec nezměnilo. Pouze prodávaný sortiment lépe odpovídá dnešní době. Smlouvání o cenu je zde naprostá nutnost.

Istanbul je rovněž známý pro své lázně, relaxaci a odpočinek. V samotném centru se nachází více než 15 lázeňských komplexů, kde můžete strávit příjemné odpoledne. Opět doporučujeme lázně navštívit v rámci poznávacího zájezdu nebo si koupit wellness balíček v některém z turistických center. Lázně jsou odděleny na pánskou a dámskou část. Plavky nejsou třeba! Součástí jsou nejen koupele, ale i masáže a volné využití všech prostor lázní.

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Istanbul - Islám - Je to bezpečné?

Ano, návštěva Istanbulu je bezpečná a turistům nehrozí naprosto žádné nebezpečí. Naopak oblíbenost celé oblasti každým rokem roste. V roce 2000 navštívilo Turecko 8 milionů turistů. V roce 2015 Turecko navštívilo již 45 milionů turistů! Dovolené a poznávací zájezdy v Istanbulu jsou zcela bezpečné a nikdy zde nebyly hlášeny žádné incidenty. Nicméně doporučujeme si dávat pozor na běžné neřesti velkoměst. Vždy si hlídejte svoji peněženku, nenechávejte svá zavazadla bez dozoru, nesměňujte své peníze na ulici u pochybných lidí (i když nabízejí výhodný kurz) a prohlídky nebo turistické balíčky si kupujte pouze v turistickém středisku.

Co by jste si neměli nechat ujít - Istanbul

Pokud se vydáváte do Istanbulu za historií a poznáním, tak Vám na 100% doporučujeme služby místních průvodců. Jsou levní a vyznají se ve spleti uliček jako nikdo jiný. Případně můžete přímo na místě navštívit jedno z turistických center, kde se nabízejí jak historické balíčky, tak i aktivity v moderní části města. Pokud již budete vážit cestu do tak daleké země, tak určitě ochutnejte místní jídlo a tradiční nápoje. Nezapomeňte ani exotické ovoce, které je zde neskutečně levné.

 • historie - vydejte se s průvodcem za historií Byzantské a Otomanské říše
 • Hagia Sophia - překrásný kostel přeměněný na historické muzeum
 • Grand Bazar - obří tržiště, které se za posledních 500 let vůbec nezměnilo
 • Basilica Cistern - chrám po zemí, sloužil k zadržení vody
 • nakupování - veliká nákupní centra, Istanbul je střediskem nakupování
 • klidný noční život - stovky restaurací, otevřené terasy přímo pod hvězdami
 • lázně a relax - více než 15 obřích tradičních lázní v srdci města
 • čaj a jídlo - vyzkoušejte tradiční jídla nebo alespoň ochutnejte čaj
 • projížďka po řece - poznejte Istanbul z lodě za asistence průvodce
 • ovoce - exotické ovoce za velmi levné ceny, ochutnejte

Dovolená nebo poznávací zájezd velmi levně

Máte zájem se podívat do Istanbulu formou poznávacího zájezdu nebo zde strávit delší dovolenou? Klikněte na tlačítko, obratem se Vám zobrazí volné zájezdy, které obsahují přednostně Last Minute nabídky. Zde můžete ušetřit až 50% z původní ceny zájezdu! U těchto zájezdů je doba odjezdu za méně než týden, poslední volná místa tak mizí velmi rychle. Neváhejte a podívejte se, jaké jsou dostupné nabídky pro dnešní den.

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

TURECKO

Last Minute

od 7 990 Kč

(zbývá posledních 14 Last Minute zájezdů)

Turecká lákadla

 • čisté pláže s bílým pískem
 • tyrkysově průhledné moře
 • pod hladinou - želvy, delfíni
 • exotická příroda, historie

Nenechejte si ujít

 • výlety na opuštěné ostrovy
 • exotická příroda, vodopády
 • zachovalé památky
 • turecké lázně, tradiční jídlo

Výhody Turecka

 • velmi levné, i Last Minute
 • sezóna Květen až Říjen
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • teplé moře 25°C až 27°C
(2010 - 2023)